آنالیز FTIR

 

آزمون FTIR

آنالیز FTIR مخفف عبارت تبدیل فوریه ی مادون قرمز است که یکی از روش های جدید طیف سنجی با مادون قرمز می باشد. در طیف سنجی مادون قرمز، پرتو IR به نمونه برخورد می کند.

آنالیز FTIR

تعدادی از پرتوهای مادون قرمز توسط نمونه جذب شده و تعدادی نیز از ان عبور می کنند. در نتیجه طیف ها، جذب و عبور IR توسط مولکول های نمونه را نشان می دهند. مشابه اثر انگشت هیچ دو مولکولی با ساختار مشابه طیف مادون قرمز مشابهی تولید نمی کنند و همین طیف سنجی مادون قرمز را برای انواع مختلفی از آنالیزها مناسب می سازد.

اطلاعات به دست آمده از آنالیز FTIR:
-شناسایی مواد ناشناخته
– تعیین غلظت و کیفیت نمونه

 

 

مزایای تست FTIR :

۱- سرعت : به دلیل اندازه گیری هم زمان تمام فرکانس ها اندازه گیرهای FT-IR در چند ثانیه انجام می شود.
۲-  حساسیت: حساسیت FT-IR بالاست. آشکارسازهای مورد استفاده بسیار حساس بوده و عملکرد اپتیکی بالایی دارند که باعث می شود پارازیت های به وجود امده بسیار کاهش یابد.
۳-  عملکرد مکانیکی ساده: آینه ی متحرک در تداخل سنج تنها قسمت متحرک دستگاه می باشد. بنابراین احتمال ازکارافتادگی مکانیکی دستگاه بسیار کم است.
۴-  کالیبراسیون ذاتی: این وسیله از لیزر HeNe به عنوان استاندار کالیبراسیون داخلی استفاده می کند که هیچگاه نیاز به کالیبره کردن توسط استفاده کننده ندارد.


توجه : خواهشمند است قبل از ارسال نمونه های خود به آزمایشگاه تابان ، فرم مخصوص هر آنالیز را از بخش فرم ها دانلود نمایید و پس از تکمیل آن به همراه نمونه ها به آدرس آزمایشگاه ارسال نمایید . 

 

مشخصات دستگاه :

نام دستگاه : FTIR

کمپانی سازنده : Thermo

مدل دستگاه : AVATAR

کشور سازنده : آمریکا

نمونه جواب :

گراف زیر یک نمونه از جواب نمونه های FTIR با گزارش به صورت عبوری (Transmittance) می باشد. امکان ارایه گزارش به صورت جذبی ، انجام آنالیز انعکاسی (ATR)  ، مشخص نمودن محل پیکها و نیز تفسیر نتایج FTIR (صرفا شناسایی ترکیبات مجهول) فراهم می باشد .

 
آنالیز FTIR یا ATR 35,000 تومان
تحلیل نتایج (صرفا شناسایی ترکیبات مجهول) 25,000 تومان

 

تا اطلاع ثانوی آنالیز های TGA ، FTIR و UV با ۵۰ درصد تخفیف انجام می پذیرند