آنالیز CHN و CHNS

 

  • آنالیز CHN-CHNS
  •  مشخصات دستگاه
  • تعرفه خدمات

معرفی آنالیزCHNS و CHN

آنالیز  CHNS و CHN

دستگاه CHNS جهت آنالیز عنصری و اندازه گیری كربن، هیدروژن، نیتروژن و گوگرد موجود در نمونه ها به كار می رود .با استفاده از آنالیز CHN می‌توان عناصر کربن (C)، نیتروژن (N) و هیدروژن (H)  را شناسایی و مقدار آن‌ها را در نمونه تعیین نمود. آنالیز CHNS و CHN، روشی برگشت ناپذیر بوده و نمونه پس از تست CHN و CHNS تخریب می‌گردد.

برای آزمون CHN نمونه از گازهای خالص هلیم به‌عنوان گاز حامل و گاز اکسیژن به‌عنوان اکسیدانت استفاده می‌گردد. دستگاه CHNS دارای دو ستون احتراق و احیا می باشد. نمونه در ابتدا وارد ستون احتراق شده ( 1150 درجه سانتی‌گراد) و در دمای بالا و توسط گاز اکسیژن سوخته و تبدیل به گاز می‌شود. پس از آن به‌وسیله گاز حامل هلیم وارد ستون احیا شده ( 850 درجه سانتی­گراد) و اکسیژن موجود جذب می‌گردد.

در نهایت عناصر به‌صورت ترکیبات گازی N2، H2O، SO2 و CO2 توسط ستون‌های جاذب گرفته شده و توسط دتکتور TCD در فواصل زمانی مختلف شناسایی می‌گردند. پاسخ نهایی بر اساس درصد عناصر موجود می‌باشد.

از تست CHNS و CHNS برای مشخص کردن عناصر موجود و تعیین فرمولاسیون مواد شیمیایی و دارویی، ترکیبات آلی، نفت، زغال سنگ، مواد ژئولوژیکی، کودهای شیمیایی و محصولات کشاورزی و مواد  غذایی استفاده می شود.

شرایط پذیرش آنالیز CHN و CHNS در آزمایشگاه تابان

در آزمایشگاه تابان امکان پذیرش نمونه های پودری وجود دارد .برای تست CHN و CHNS نمونه های پودری ، میزان 0.07 گرم مورد نیاز می باشد .
نمونه های مایع با وییسکوزیته بالا با دستگاه CHNS قابل آنالیز می باشد .

 

آزمایشگاه بیم گستر تابان آماده ارائه خدمات آزمون CHN و CHNS می باشد.


توجه : خواهشمند است قبل از ارسال نمونه های خود به آزمایشگاه تابان ، فرم مخصوص هر آنالیز را از بخش فرم ها دانلود نمایید و پس از تکمیل آن به همراه نمونه ها به آدرس آزمایشگاه ارسال نمایید .

 

مشخصات دستگاه  CHN :

کمپانی سازنده : LECO
مدل دستگاه : TruSpec

کشور سازنده : آمریکا

مشخصات دستگاه  CHNS :

کمپانی سازنده : (NC technologies (Costech

مدل دستگاه : ECS 4010
کشور سازنده : ایتالیا

آنالیز عنصری

آنالیز CHN450,000 تومان
آنالیز CHNS800,000 تومان