سوالات متداول

  •  

  • نمونه برای آنالیز دارم چطور میتونم از خدمات شما استفاده کنم؟

   لطفا به وبسایت بیم گستر تابان به آدرس www.beamgostar.ir مراجعه کنید و قسمت “آنالیزها” را ملاحظه کنید تا از دامنه خدمات آنالیزی بیم گستر تابان مطلع شوید. اگر آنالیز مورد نظر شما در دامنه خدمات ما موجود بود، آنگاه میتوانیم در خدمت شما باشیم.

  • با خدمات آنالیزی شما آشنا شدم، نمونه ی من در دامنه خدمات آنالیزی شما می باشد، برای ارسال نمونه چه کاری انجام دهم؟

   لطفا به وبسایت ما، بخش “فرم پذیرش” مراجعه کنید، هر آنالیز، فرم مخصوص به خود را دارد، فرم پذیرش آنالیز مورد نظر خود را دانلود و با دقت تکمیل کنید و بهمراه نمونه های خود به آدرس پستی ما ارسال نمائید . آدرس پستی آزمایشگاه در بخش “تماس با ما” موجود می باشد. همچنین امکان مراجعه حضوری و تحویل نمونه در دفاتر پذیرش آزمایشگاه وجود دارد .

  • هزینه آنالیز من چقدر می شود؟

   لطفا به بخش “تعرفه خدمات” وبسایت ما مراجعه کنید. تعرفه کلیه خدمات آنالیزی ما در این بخش موجود می باشد.

  • من نمونه هام رو همراه با فرم پذیرش تکمیل شده برای شما پست کردم. در این مرحله چه کاری باید انجام بدم؟

   واحد پذیرش آزمایشگاه، پس از بازگشایی بسته پستی شما، با شما تماس خواهد گرفت و آنچه شما درخواست نموده اید را با شما مجددا چک کرده و هزینه قطعی و نحوه پرداخت را به شما اطلاع میدهد.

  • من هزینه آنالیزم را که از طرف بخش پذیرش آزمایشگاه اعلام شده بود را پرداخت کرده ام. چقدر باید صبر کنم تا نتایجم رو دریافت کنم؟

   مدت زمان انتظار برای دریافت نتایج بستگی به تعداد نمونه های موجود در صف، نوع آنالیز شما، و وضعیت دستگاه دارد. طبیعتا هرچه صف نمونه ها در آزمایشگاه مورد نظر بیشتر باشد، مدت زمان انتظار برای دریافت نتایج بیشتر میشود.

  • نتایج آنالیزم رو از چه طریقی میتونم دریافت کنم؟

   نحوه دسترسی به نتایج بدین ترتیب است که آزمایشگاه ابتدا یک پروفایل با نام کاربری و رمز عبور کد ملی متقاضی ایجاد کرده و نتایج را در آن پروفایل بارگذاری میکند. سپس از طریق تلگرام یا پیامک به متقاضی اطلاع میدهد که “نتایج شما در پروفایل شما بارگذاری شد” متقاضی با مشاهده ی این پیغام میتواند به بخش “ورود” در وبسایت beamgostar.ir مراجعه کرده و با وارد کردن کد ملی خود در بخش “نام کاربری” و “رمز عبور” وارد پروفایل خود شده و نتایج را از آن بخش دانلود کند.

  • نتایجم رو دریافت کردم، چطور میتونم فاکتورش رو دریافت کنم؟

   در صورت نیاز به فاکتور رسمی (فاکتوری که اطلاعات کامل سازمان اعم از کد اقتصادی، شناسه ملی و مالیات بر ارزش افزوده در آن قید میشود) لطفا به بخش “ارسال نمونه و فاکتور” مراجعه نموده و فرم درخواست فاکتور رسمی را تکمیل و از طریق ایمیل یا تلگرام برای ما ارسال کنید. مبلغ مالیات بر ارزش افزوده شما توسط بخش پذیرش آزمایشگاه به شما اطلاع داده خواهد شد. پس از پرداخت مبلغ مالیات، صورتحساب شما صادر و به شما از طریق پیامک یا تلگرام اطلاع داده میشود.

  • من فاکتور رسمی نیاز ندارم. فاکتور معمولی کفایت میکند. چطور آن را دریافت کنم؟

   بخش پذیرش آزمایشگاه این کار را برای شما انجام داده و در خصوص چگونگی ارسال فاکتور با شما تماس گرفته و هماهنک خواهد کرد.

  • من نمونه هام رو لازم دارم. چطور نمونه های را دریافت کنم؟

   نمونه ها تا یک ماه پس از زمان تست در بایگانی آزمایشگاه نگهداری می شوند و بعد از آن دوریز خواهد شد . تا قبل از زمان دورریز امکان دریافت حضوری نمونه وجود دارد . در صورتیکه امکان مراجعه حضوری به آزمایشگاه میسر نباشد لطفا به بخش “ارسال نمونه و فاکتور” وبسایت مراجعه نموده و فرم عودت نمونه را تکمیل و از طریق ایمیل یا تلگرام برای ما ارسال کنید. هزینه پست برابر 150.000 ریال می باشد. پس از پرداخت هزینه پست، واحد پذیرش آزمایشگاه نسبت به پست اقدام خواهد نمود.

  • آیا تخفیف برای دانشجوها یا اساتید قائل می شوید؟

   از آنجا که این آزمایشگاه از اعضای قطعی “شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی ایران” می باشد، موظف به ارائه خدمات آزمایشگاهی با در نظر گرفتن طرح های تخفیف ارائه شده توسط آن شبکه می باشد. شما میتوانید با مراجعه به وبسایت این شبکه به آدرس labsnet.ir  از طرح های تخفیفی ارائه شده مطلع شوید. همچنین آزمایشگاه در زمان های مختلف و به شکل محدود طرح های تخفیفی را ارائه می نماید که از طریق وب سایت آزمایشگاه ، کانال تلگرام و پیج اینستاگرام اطلاع رسانی انجام خواهد داد.

  • نتایج آنالیز BET  به چه فرمتی ارسال می شود و شامل چه نمودارهایی است؟

   نتایج به فرمت اکسل ارسال می گردد و شامل نمودار ایزوترم جذب و واجذب ، نمودار BET و BJH می باشد .بنا به درخواست مشتری ، نمودارهای دیگر هم بدون هیچگونه هزینه اضافی ارائه می گردد .برای دیدن یک نمونه جواب تست BET اینجا کلیک نمایید .

  • آیا امکان مشاهده نمونه کارهای FESEM وجود دارد؟

   برای دیدن یک نمونه جواب تست FESEM اینجا کلیک نمایید .

  • حداکثر بزرگنمایی دستگاه FESEM چقدر است؟

    تا بزرگنمایی 400 هزار برابر عکس های مطلوبی گرفته می شود .

  • رزولوشن دستگاه FESEM آزمایشگاه تابان در چه حدی است؟

    رزولوشن دستگاه به گونه است که امکان مشاهده ذرات تا حدود 8 نانومتر وجود دارد .

  • حداکثر و حداقل نرخ قابل انجام در آنالیز حرارتی DSC-TGA-DTA به چه میزان می باشد؟

     امکان انتخاب نرخ آزمون بین 0.1 تا 30 درجه بر دقیقه وجود دارد .

    

  • برای هر آنالیز چه مقدار نمونه بایستی ارسال شود ؟

    حداقل نمونه برای آنالیز XRD بین  0.1 تا  1 گرم می باشد- حداقل نمونه برای آنالیز XRF بین 5 تا 10 گرم می باشد .- حداقل نمونه برای آنالیز BET بین 0.05 تا 0.1 گرم می باشد .- حداقل نمونه برای آنالیز های حرارتی DSC-TGA-DTA  حدود ۵ میلی گرم می باشد .- حداقل نمونه برای آنالیز FESEM-SEM حدود ۱۰ میلی گرم می باشد – حداقل نمونه برای آنالیز FTIR حدود ۱۰ میلی گرم می باشد .

نظرات مشتریان