آنالیز توزیع اندازه ذرات با PSA -SLS

  • آنالیز PSA -SLS
  • نمونه کار و مشخصات دستگاه
  • تعرفه خدمات
 PSA SLS

آنالیز  PSA -SLS

آنالیز PSA -SLS

آنالیز PSA – SLS یا تفرق نور استاتیکی (Static light scattering) متدی جهت تعیین اندازه ذرات میکرومتری و توزیع آنها در مایعات با اندازه بالای 1 میکرون تا 100 میکرون می باشد. آنالیز های میکروسکوپ الکترونی مانند SEM و TEM اندازه ذرات را در حالت خشک بررسی می کنند. با این حال برای طیف وسیعی  از کاربردها مانند محصولات بهداشتی، حوزه دارو و زیستی و یا هر کاربردی که در آن نیاز به پخش کردن ذرات در یک مایع است، باید رفتار ذرات در مایعات نیز بررسی شود که در نتیجه نیاز به انجام آنالیز PSA – SLS است. در این روش توزیع اندازه ذرات بدست خواهد آمد. توجه شود که برای ذرات با اندازه نانومتری و یا کوچکتر از میکرومتر از آنالیز DLS باید استفاده شود. در بیم گستر تابان خدمات آنالیز PSA – SLS با بهترین کیفیت انجام خواهد شد.

 

شرایط پذیرش نمونه آنالیز  SLS – PSA در آزمایشگاه تابان

۱- نمونه‌هایی که قابلیت دیسپرس شدن در آب و یا الکل را دارند پذیرش می شوند.

۲- نمونه  محلول باید حداقل 2 میلی‌لیتر باشد و نمونه پودری حداقل 50 میلی گرم باشد .

۳- نمونه نباید کاملا تیره باشد (پرتو لیزر بایستی از آن عبور کند)

۴-چگونگی آماده‌سازی نمونه بایستی توسط متقاضی به آزمایشگاه تابان اطلاع داده شود که این کار باید در فرم پذیرش نمونه با دقت نوشته شود. در غیراینصورت آزمایشگاه مختار است براساس صلاحدید خود نسبت به آماده‌سازی نمونه اقدم کند و هیچ اعتراضی از سوی متقاضی مبنی بر عدم اعمال روش مناسب برای آماده‌سازی پذیرفته نمی‌شود.

۴- امکان انجام تست PSA – SLS  با محلول‌های خورنده ، pHهای بسیار اسیدی یا قلیایی فراهم نمی باشد.


 

 

آزمایشگاه بیم گستر تابان آماده ارائه خدمات آزمون PSA – SLS می باشد.


توجه : خواهشمند است قبل از ارسال نمونه های خود به آزمایشگاه تابان ، فرم مخصوص هر آنالیز را از بخش فرم ها دانلود نمایید و پس از تکمیل آن به همراه نمونه ها به آدرس آزمایشگاه ارسال نمایید .

 

مشخصات دستگاه :

کمپانی سازنده : FRITSCH
مدل دستگاه :ANALYSETTE NEXT22
کشور سازنده : آلمان

نمونه کار :

 

PSA SLS
آنالیز PSA -SLS( فقط آبی و الکلی)500,000 تومان