ارتقای خدمات تخصصی آزمایشگاهی

یکی از اقدامات نوآورانه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، تشکیل کارگروه‌های تخصصی است. کارگروه‌های تخصصی، کانون‌هایی برای گردهم‌آیی کارشناسان و متخصصان یکی از حوزه‌های آزمایشگاهی و یا یک خانواده از تجهیزات آزمایشگاهی هستند که از این طریق، تجربیات و دانش خود را در قالب نشست‌های تخصصی، دوره‌های آموزشی، انتشار مقاله و یا کتب تخصصی، با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

 

در حال حاضر هم 9 کارگروه‌های تخصصی و یک کارگروه فنی در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی فعالیت دارند. کارگروه تخصصی آنالیز حرارتی، آنالیز سطح، آنالیز عنصری، استاندارد و کالیبراسیون، دستگاه TEM، SEM، SPM، کروماتوگرافی و دستگاه‌های اشعه ایکس به همراه کارگروه فنی آنالیز اندازه ذرات در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی فعالیت دارند.

این کارگروه های تخصصی در طی سال با برگزاری دوره های مختلف علمی و تخصصی به بالا بردن سطح علوم آزمایشگاهی در کشور کمک می کنند. قرار بر این کارگروه های دیگری مانند زیست فناوری و تعیین ماهیت هم به خانواده ما اضافه شود.

در تلاش هستیم تا با کمک این کارگروه های تخصصی تلاش کنیم ارائه خدمات آزمایشگاهی به مردم را هدفمند کنیم و به سمت ارائه خدمات تخصصی تر حرکت دهیم. اقدامی که نتیجه آن توسعه کیفیت این خدمات در کشور و بالا رفتن سطح علمی فعالان این حوزه خواهد شد.

 

*مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

منبع: isti.ir

  • تاریخ انتشار : 1399-02-01
  • دیدگاه ها : بدون دیدگاه
  • تعداد بازدید : 97 بازدید
  • دسته مورد نظر : اخبار

پست های مرتبط را نیز بخوانید

ارسال دیدگاه جدید